Нові книги


  • Козацька абетка: коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих/автор-упорядник О.С.Яремчук; дизайн А.М. Пшінки. – К.: Веселка, 2013. – 80 с.: іл.
Найзвичайніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець - і маленький, і дорослий.





  • Тарас Шевченко. Думи мої… Вибрані поезії (видання друге, виправлене та доповнене) /Упоряд., передм.  та  переклад Р. Чилачави. – К.: Дніпро, 2013.-212 с.: іл.
У книжку ввійшли поетичні твори класика української літератури Т.Г. Шевченка (1814-1861) українською та грузинською мовами . У виданні використані роботи із                                                                    спадщини Т.Г. Шевченка-художника.


  • Шевченко Т.Г. Прижиттєві видання творів 1841-1861:    факсимільні відтворення / Т. Г. Шевченко ; упоряд.       С. А. Гальченко. – К. : Веселка , 2013. – 399 с. : ілюстр.
Уцій книзі подаються факсимільні відтворення восьми прижиттєвих видань окремих поетичних творів шевченка( «Гайдамаки», «Гамалія», «Тризна», « Катерина», « Наймичка», « Псалми Давидови», «Тарасова ніч», «Тополя») та «Букварь Южнорусскій».





  • Народні балади Закарпаття : у записах Петра Лінтура / Уклад. і вступ. ст. Іван Сенько.– Ужгород : Карпати, 2013.– 207 с. : кол. іл.
Багатий і неповторний український фольклор Закарпаття. Однією з найбільших його мистецьких цінностей є народні пісні-балади. З великої кількості зафіксованих текстів (понад 6000) у даному виданні представлено найбільш типові, повні, найцікавіші з літературно-естетичного та історичного боку твори у записах визначного фольклориста Петра Лінтура. Важливим фактором унікальності представлення народних перлин є підготовлені вірогідні мелодії до текстів балад, які і сьогодні, через сторіччя, звучать у виконанні                                                      самодіяльних і професійних виконавців.


  • Лесь Місяць. І мерзнуть лапки гусячі на шибці [І мерзнуть лапки гусячі на шибці [Текст] / Лесь Місяць ; [худож. Е. А. Главацька, М. М. Луговик]. - Л. : Світ, 2013. - 64 с. : кольор.іл. - (Молодий світ України).]
Микола Луговик (псевд. Лесь Місяць) - знаний український поет, учасник 26-го Міжнародного бієнале поезії, а також вітчизняних і зарубіжних виставок зорової поезії.  Нова книга автора незвичайна - тут є вірші-ребуси (складені з використанням цифр і розділових знаків), вірші-"раки" (читаються однаково від початку і від кінця), смішні оповідки.                                                       Читачам буде весело і цікаво.


  • Густі В. П. Зоря Біловежі: лір. драми та поезії/ В. П. Густі. – Ужгород: Карпати, 2013. – 258 с.: іл.
 До поціновувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, тобто в рідному для Густі Королеві, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогача і його сестри Анни. А філософські поезії-притчі постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку                                        місію на цій землі.


  • Смолич Ю. К. Мир хатам, війна палацам: роман/ Ю. К. Смолич. – К.: Всесвіт, 2013. – 583 с.

Змінюються часи, змінюються епохи, а з ними змінюються наші погляди на ті чи інші історичні події. Але хто може сказати цілком впевнено, як треба розставити всі крапки над «і», як все було насправді і хто був правий чи винний? Особливо якщо це стосується таких складних та неоднозначних подій, як, наприклад, події в Україні між двома революціями 1917 року – лютневою та жовтневою. Саме ці часи описані в романі видатного українського письменника Юрія Смолича (1900-1976) «Мир хатам, війна палацам». Так, письменник писав цей роман у радянські часи, так, нині постаті Грушевського, Винниченка, Петлюри та інших діячів сприймаються інакше, ніж тоді. Але це не означає, що цей роман – така собі примітивна агітка, зовсім ні. Це – епічна картина, погляд людини, яка бачила ті події своїми очима. І тому цей твір, поза сумнівами, буде цікавий сучасному читачеві, що не байдужий до історії рідної країни.



  • Тютюнник Г.М. Вир: роман / Г. М. Тютюнник; передмова Т. М. Па­насенко. — Харків:        ТОВ «Будинок друку», 2013. — 543 с.
Григорій Михайлович Тютюнник (1920—1961) — відомий український письменник, автор оповідань, віршів, повістей. Роман «Вир» — вершина його творчості, за цей твір письменник отримав Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка.

  • Іванов Д. Зорі над Україною: вибрані поезії/ Д. Іванов. – К.: Укр. письменник, 2013. – 412 с.
Він свідомий інакшості своєї поезії: «На неї мода тюкала салонна…». Тюкає й нині. Поет, якщо й переймається тим, то публічно не нарікає. Бо не раз упевнювався: у нього є свій читач. «Вже вірші мої недовіру збороли й засвічують сльози у добрих очах».
Це правда!






  • Лузіна Л. Київські відьми. Постріл в опері/ Л. Лузіна. – Харків: Фоліо, 2013. – 441 с.
 Понад 90 років тому жовтнева революція прийшла у світ із Києва – із Столиці Відьом! І киянин Михайло Булгаков знав, чому того року так яскраво горіли на небі Марс та Венера – боги-прародителі амазонок. Адже «червона» революція стала революцією жіночою. Більшовики першими у світі визнали за жінками рівні з чоловіками права, зробивши перший крок до Нового Матріархату. В цьому захоплюючому пригодницько-історичному романі ви зустрінетеся з київською гімназисткою і майбутньою першою поетесою Росії Анною Ахматовою та Михайлом Булгаковим. Дізнаєтесь, що українки походять від легендарних амазонок, що поезія примхливо переплетена з магією… І зрозумієте: історія може бути захопливою, як детектив, коли її пише Лада Лузіна!



Немає коментарів:

Дописати коментар