09 червня 2015

   9 червня - Міжнародний день друзів

                             
   Хоча історія замовчує, ким і коли це неофіційне свято було засноване, це не позбавляє його популярності.  У цей день ми, незалежно від життєвих обставин і різних перипетій, нагадуємо своїм друзям про те, як вони важливі для нас і як ми їх любимо.
   Пропонуємо книги, що розповідають про те, що поруч з нами існують люди, які завжди готові нас підтримати, допомогти або просто посміхнутися у відповідь.

1Оксана Лущевська «Друзі за листуванням» та «Найкращі друзі»

Головна героїня Ксеня – молодчинка, зразкова учениця провінційної української школи, ідеальна донька, ще й додатково вчить англійську. У Ксені є мотивація: перемігши в олімпіаді з англійської мови, дівчина отримає шанс побачити США, побувати в американському таборі разом із підлітками з різних країн, попрактикувати іноземну мову, заприятелювати з різними людьми, пережити силу-силенну пригод – а далі ви самі можете уявити. Отож свою мрію Ксеня таки здійснює наполегливим навчанням, а відтак вирушає в заокеанську подорож, знаходить там друзів за листуванням і навіть потенційного хлопця на ім’я Ерік, із яким, проте, в неї нічого так і не буде упродовж двох книжок (хоча саме він і є Ксениним головним другом за листуванням, який у другій книжці приїжджає до України). Шкода, що з пригодами не дуже склалося, – напруги від книжок не очікуйте, оповідь ведеться плавно, ніяких віражів та «американських гірок», ніякого завмирання серця і переживань за долі головних героїв, але натомість – повчальна розповідь, яка може надихнути читачів присвячувати навчанню більше часу.

      Дж. Б. Прістлі «Добрі друзі». 
  У книзі розповідається про дуже незвичайну трупу мандрівних акторів, які під час своєї подорожі стають справжніми друзями. Ця ексцентрична компанія, знехтувавши всі тяготи кочового життя, відправляється на гастролі по провінційній Англії.

  


       Дж. Остін «Любов і дружба». 
  Один з перших художніх творів відомої англійської письменниці, написаний нею у 15 років, є  маленьким романом у листах. Читач ніби занурюється учужі листи, заглядає у чуже життя, де є місце справжній дружбі і любові.

  
     А. і Б. Стругацькі «Повість про дружбу і недружбу».          Ця фантастична казка-притча розповідає про героїчні пригоди друзів. Напередодні Нового року 14-річний Андрій захворює на ангіну. Раптово він чує з радіоприймача заклик про допомогу від свого друга. У стіні на кухні виявляється лаз до іншого світу, і Андрій вирушає унебезпечну подорож, щоб врятувати товариша ...
 
  
         Дж. Кертін «Моя подруга Еліс». 
       Дуже погано, коли з тобою ніхто не дружить в класі, але ще гірше, коли краща подруга переїжджає до іншого міста, і відтепер вас пов'язують лишетелефонні дзвінки й електронна пошта. Що зроблять 12-річні дівчинки, щоб залишитися разом? Безжурні подруги придумализухвалий план! От тільки чи спрацює він?


Немає коментарів:

Дописати коментар