15 вересня 2015

Дивовижні факти з життя Агати Крісті

 
15 вересня 2015 р. виповнюється 125 років від дня народження однієї з найвідоміших у світі авторів детективної прози Агати Крісті. Її книги видані тиражем понад 4 млрд. примірників і перекладені більш ніж на 100 мов світу. Життя письменниці було сповнене суперечливих і неординарних епізодів, багато з яких знайшли втілення в її книгах.
  Пропонуємо згадати найбільш яскраві моменти з життя та творчості королеви детектива.


            Причиною для написання першого роману стала суперечка з сестрою про те, що Агата зможе зробити щось більш вартісне, ніж вона.

            Спочатку Агата Мері Кларисса Маллоуен, уроджена Міллер, збиралася видаватися під псевдонімом Мартін Уест або Мартін Грей, вважаючи, що жіноче ім'я автора детектива може викликати у читачів деякі упередження. Пізніше вона вирішила залишити справжнє ім'я і прізвище першого чоловіка - Крісті.

            Як часто трапляється з талановитими людьми, Агата страждала дисграфією - нездатністю записувати текст. Всі її твори були надиктовані.

            Під час Першої світової війни Агата Крісті працювала медсестрою у військовому госпіталі, потім вона потрапила на роботу до аптеки, завдяки чому стала відмінно розбиратися в отруйних речовинах. Можливо тому, саме отруєння найчастіше зустрічається в її детективах.

            У дебютному романі «Таємнича пригода в Стайлзі», гонорар за який склав 25 фунтів, з'явився незмінний персонаж Крісті - бельгійський детектив Еркюль Пуаро, який став героєм 25 детективних історій.

            1926 рік став не тільки роком тріумфу письменниці, а й роком особистої драми: чоловік Арчибальд зажадав розлучення, зібравшись одружитися на своїй партнерці по гольфу. Це настільки вразило Агату, що вона зробила вчинок, щозгодом не змогла пояснити. Одним прекрасним ранком Агата Крісті просто зникла. Її пошуки тривали 11 днів. Письменницю виявили в готелі під ім'ям її суперниці. З чоловіком, звичайно, вона розлучилася. І вже потім 40-річна Агата познайомилася з 25-річним  Максом і вийшла за нього заміж. Він був археологом, і письменниця часто жартувала, що дружина археолога повинна бути набагато старша за чоловіка, щоб його зацікавити. Вони прожили разом трохи більше 45 років, до самої смерті письменниці.

            Перу письменниці належить більше 60 детективних романів, сотні оповідань і 16 п'єс. Її перекладали на інші мови більше всіх інших англійських авторів, за винятком Шекспіра.
            У 1956 р.  Крісті стала кавалером ордена Британської імперії, у 1971 р. -отримала дворянський титул, а з 1958 року очолювала англійський Детективний клуб.

            Агата Крісті є автором багатьох великих висловлювань, найзнаменитішим з яких став: «Свобода варта того, щоб за неї боротися».

Немає коментарів:

Дописати коментар