02 квітня 2015

Які дитячі книги пам'ятають і люблять дорослі?

2 квітня все прогресивне людство святкує Міжнародний день дитячої книги. Дата обрана не випадково. Саме цього дня 1805 року в невеличкому данському містечку Оденсе народився Ганс Християн Андерсен.

Міжнародний день дитячої книги відзначається з ініціативи Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури, починаючи з 1967 року. Головна мета – об’єднати людей, які люблять дитячу книгу, і популяризувати дитяче читання.
Дитячі книги  - це цілий світ, все найцікавіше і загадкове у світі дітей - з них. Радість Творчості, вміння відрізняти Добро від Зла, цінність Дружби і важливість Вчинку - з самого раннього дитинства саме книги допомагають дітям розбиратися в секретах світобудови, краще розуміти своїх однолітків і дорослих, а також сприяють інтелектуальному і духовному розвитку своїх юних власників. Нагадати про цінність та важливість такої літератури й покликане це свято.

Пропонуємо згадати улюблені книги дитинства ваших батьків, занурюючись у читання яких вони нічого не чули і  нікого не бачили. Звичайно ж, цей список ніколи не буде повним. Адже у кожного була своя книжка, що залишила незгладимий слід у душі і що її, можливо, хотілося б перечитати і зараз.


П. Треверс «Мері Поппінс». У казковій повісті англійської письменниці розповідається про незвичайну няню-чарівницю, яка виховує дітей в лондонській сім'ї. Мері Поппінс з'являється невідомо звідки разом із західним вітром і зникає, коли їй заманеться. Її люблять діти в усіх країнах світу. Вона розуміє мову звірів і птахів, а коли буває в гарному настрої, може навіть злетіти під стелю. Книга вийшла у 1934 р. і стала дуже популярною, ставши класикою англійської дитячої літератури.


О. Волков «Чарівник смарагдового міста». Ця казкова повість - одна з найулюбленіших книжок дітей кількох поколінь. Маленький читач вирушить у дивовижну подорож разом з героями казки - дівчинкою Еллі та її друзями - і дізнається багато цікавого і повчального: як добре мати справжніх друзів, як важливо бути цілеспрямованим. Тільки тоді заповітні бажання здійсняться.

А. Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха». Головна героїня цієї повісті-казки - найсильніша, найвеселіша, найсмішніша і найдобріша дівчинка у світі, яка потрапляє в найнеймовірніші і забавні пригоди.
  За цю книгу відома шведська письменниця була удостоєна премії Андерсена - вищої міжнародної нагороди за кращий твір дитячої та юнацької літератури.
   М. Носов «Пригоди Незнайки та його друзів». Перша книга захоплюючої трилогії присвячена життю надзвичайних крихітних чоловічків-коротунчиків. Веселе, розмірене й безтурботне життя Квіткового міста періодично наповнюється хаосом через скандальні витівки невтомного малюка на ім’я Незнайка. Але найцікавіше для Незнайки та його друзів починається тоді, коли вони прийняли рішення побудувати повітряну кулю і відправитися в далекі країни.

В. Осєєва «Дінка». У книзі, що стала улюбленою для багатьох поколінь дітей, розповідається про дитинство Дінки, про її міцну дружбу з сиротою Льонькою і пригоди, що вони разом переживають. Маленька героїня повісті, відчайдушна, щира і безпосередня, потрапляє в кумедні і непрості ситуації, знаходить друзів,  засвоює мудрі й нескінченні уроки життя.
Дж. Крюс «Тім Талер, або Проданий сміх». Зворушлива, фантастична повість німецького письменника розповідає історію однієї дуже вигідної, але вельми небезпечної, угоди. Малюк Тім рано втрачає матір і батька, який, знову одружившись, гине. Мачуха і зведений брат роблять життя хлопчика нестерпним. Єдиний порятунок - його життєрадісний сміх. Одного разу Тім зустрічає дуже дивного містера, який пропонує йому вигідний обмін: удача в суперечках взамін на сміх. З цих пір хлопчик може вирішити будь-які фінансові труднощі. Але чи стане він щасливішим?

А. Гайдар «Тимур і його команда». Ця повість - візитна картка письменника - розповідає про піонерів довоєнних років. Звичайні хлопці і дівчата взяли на себе турботу про тих,хто потребує допомоги.


Дія цієї книги була така, що після неї виник тимурівський рух, і саме ця книга навчила багатьох людей безкорисливо допомагати іншим, більше того - не демонструвати свою допомогу.Немає коментарів:

Дописати коментар