09 листопада 2015

День книги рекордів Гіннеса

 
  Навряд чи в нашій країні знайдуться люди, що ніколи не чули про книгу рекордів Гіннесса. Це збірка світових рекордів, що випускається щорічно, де фіксуються як досягнення людини, так і природні величини. Але мало хто знає, що у цієї книги є своє власне свято, що відмічають  9 листопада - День книги рекордів Гіннеса. І у цьому році ця знаменита книга «святкує» свій 60-річний ювілей.

  Історія книги рекордів почалася у листопаді 1951 р. Тоді британський пивовар Х'ю Бівер відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між приятелями зав'язалася суперечка -  яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки подивилися різні довідники, але відповіді так і не знайшли. Так у Бівера й виникла ідея створити книгу, де будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. Книга була вперше опублікована у 1955 р. Цікаво, що у 1974 р. вона сама стала рекордсменкою - з усіх книг, що охороняються авторським правом, її визнали найпопулярнішою в історії видавничої справи. Тоді її тираж досяг 23,9млн. прим.

  На даний час книга рекордів Гіннесса користується величезною популярністю в будь-якій країні - вона видається більш ніж у ста країнах світу, на більш ніж двадцяти трьох мовах. У 2005 р. 9 листопада вийшо ювілейне 50-е видання даного збірника. Саме в цей  день вперше відзначили День книги рекордів Гіннеса.

Немає коментарів:

Дописати коментар