03 березня 2015

3 березня - Всесвітній день письменника


Цікаві факти про відомих письменників

  3 березня за рішенням конгресу Міжнародного ПЕН-клубу відзначається Всесвітній день письменника. Нерідко до цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій та вшанування літературних діячів, які найбільш відзначилися.
  На честь цього Дня пропонуємо розширити свій кругозір і дізнатися про деякі цікаві факти з життя відомих письменників.

  Чарльз Діккенс настільки не любив пам'ятники і монументи, що  у своєму заповіті суворо заборонив зводити їх йому. Єдина бронзова статуя Діккенсу встановлена ​​у Філадельфії.

  Марк Твен був завзятим курцем. Саме йому належить авторство фрази, яку відтепер приписують всім підряд: «Немає нічого простішого, ніж кинути палити. Вже я-то знаю, я проробляв це тисячу разів». Він почав курити, будучи 8-річним хлопчиком, і до самої смерті щодня викурював від 20 до 40 сигар.

 
Вільям Фолкнер кілька років працював листоношею, поки не з'ясувалося, що він найчастіше викидав недоставлені листи до сміттєвого ящику.

  
Джек Лондон був першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.


Знаменита формула «Двічі два дорівнює п'ять», на яку Джордж Оруелл неодноразово робив акцент у романі-антиутопії «1984», прийшла йому в голову, коли він почув радянське гасло «П'ятирічку - за чотири роки!».

  Відомо, що Ілля Ільф та Євген Петров були дуже дружні. Проте мало хто знає, що, незважаючи на це, вони все своє життя один до одного зверталися виключно на «Ви». Цифра п'ять стала знаковою в історії їхньої дружби. Ільф був на п'ять років старший Петрова, на п'ять років раніше свого друга одружився, на п'ять років раніше помер.


     

Немає коментарів:

Дописати коментар